Wykładowczyni zabiła karpia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

Na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie doszło do kontrowersji związanych z nagraniem, na którym wykładowczyni widoczna jest podczas okrutnego zabicia karpia. Sprawa ta została zgłoszona do prokuratury przez Fundację Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!. W odpowiedzi na to rektor uczelni podjął kroki w celu rozwiązania sprawy.

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! opublikowała nagranie na swoich mediach społecznościowych, na którym widać, jak wykładowczyni z Uniwersytetu Rolniczego żywcem odcina głowę karpia. Fundacja uważa to za znęcanie się nad zwierzętami i dlatego zgłosiła sprawę do prokuratury. Rektor uczelni zlecił wszczęcie postępowania dyscyplinarnego w tej sprawie.

Na nagraniu widać, jak pracownik uczelni, ubrany w biały fartuch, odcina głowę karpia nożem. Jedna ze studentek pytająca nauczycielkę, czy ryba cierpi i dusi się po wyjęciu z wody, przed jej ścięciem. Wykładowczyni odpowiada, że ryba nie cierpi, ponieważ przecina się jej rdzeń kręgowy. Studentka precyzuje, że chodzi jej o ten moment pomiędzy wyjęciem z wody a przecięciem głowy. W odpowiedzi słyszy, że ryba nie cierpi, ponieważ ma zapas tlenu. Następnie, po 30 minutach od ścięcia, kamera pokazuje wpół odciętą głowę ryby, która nadal żyje.

Fundacja Viva! uzyskała nagranie od anonimowego informatora i uważa, że jest to oburzające, zwłaszcza że nauczycielka jest lekarką weterynarii i wykładowczynią na uniwersytecie. Fundacja twierdzi, że nauczycielka nauczyła przyszłych lekarzy weterynarii, że można okrutnie traktować ryby, co jest sprzeczne z przepisami ustawy o ochronie zwierząt. Wyznaje się także, że ryby odczuwają ból i strach, co jest zgodne z aktualną wiedzą naukową.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, w odpowiedzi na te wydarzenia, zlecił wszczęcie postępowania dyscyplinarnego w sprawie nauczycielki akademickiej. Rektor uczelni zadeklarował, że będzie nadal monitorować rozwój sprawy i będzie podejmować działania w celu wyjaśnienia całego zdarzenia. Uważa, że dobro zwierząt oraz przestrzeganie etycznych zasad w kształceniu studentów są wartościami, które będą zawsze bronić w ramach jakości kształcenia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Popularne

Więcej podobnych
Related

„Jeden z moich księży brutalnie zamordował ubogiego i bezdomnego”. Arcybiskup Galbas „zdruzgotany”

Arcybiskup Adrian Galbas, metropolita warszawski, wydał oświadczenie, w którym...

Tusk wbija szpilę Dudzie na oczach narodu. Zaprzysiężenie rządu zamienia się w polityczny teatr z podtekstami.

Podczas zaprzysiężenia nowego rządu, premier Donald Tusk odniósł się...

Ziobro uderza w nowego ministra sprawiedliwości. Fala oskarżeń, która może wstrząsnąć fundamentami państwa.

Po zaprzysiężeniu Waldemara Żurka na ministra sprawiedliwości Zbigniew Ziobro...

Artyści mają dostawać emerytury za „twórczość”, nawet bez składek?

Posłanka Lewicy, Daria Gosek-Popiołek, w wypowiedzi dla mediów podkreśliła,...